22 грудня 2022 р.

МАЙСТЕР-КЛАС ВІД ОЛЕНИ ЯРОСЕВИЧ

 У бібліотеці-філії №1 для дітей кілька днів поспіль відбувалися майстер-класи від майстрині Олени Яросевич з іконопису на склі за галицькими традиціями із написання ікони Миколи Чудотворця.. Малярство на склі — це дуже цікава техніка, вона відрізняється від малюнку на дереві, на папері, адже це є техніка навпаки, наголосила пані Олена.

Малювати ікони можуть як дорослі, так і діти. Кожен малює свою ікону. Ніхто не наполягає на жодних канонах, бо це дійство зараз швидше терапевтичне, ніж канонічне. . У тихій та приємній атмосфері, з молитвою в душі відбувалось це мирне та натхненне дійство. « Перше ми наносимо контур на скло, а тоді поетапно малюємо ікону, замальовуємо дрібні деталі, потім ідемо до великого фону", — каже художниця, розповідаючи при цьому легенди про улюбленого Святого Миколу Чудотворця .

Кілька годин із пензликом у руках з любов’ю та світлом у серці створювалися ікони дітьми та дорослими.

Навчитися малювати ікони на склі, спробувати себе в чомусь новому, прийшла мама Лілія Прокопенко з сином Мирославом і донькою Міланкою, відома поетеса-краянка Тетяна Строкач і засновниця літературно-музичного фестивалю "Моє ім'я - Україна" Ольга Озерян.

Усі були приємно вражені результатом своїх творінь і висловили свою щиру подяку майстрині Олені за чудово та корисно проведений час, бо малювання заспокоїло і допомогло перезавантажитись від обтяжливих думок. Створені ікони передадуться воїнам-захисникам, які захищатимуть їх на полі бою .

20 грудня 2022 р.

Новорічно-різдвяна фабрика

 Новорічно-різдвяна фабрика запрацювала в бібліотеці-філії #1 для дітей. На майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки різдвяного Янголятка завітали вихованці освітнього центру "Диволенд".

З розповіді бібліотекаря діти дізналися секрети ляльки-мотанки: її не шиють, а мотають із тканини, вона не має обличчя, аби, за старовинним повір'ям, у ляльку не вселилася зла душа. Вона проста і водночас дуже зворушлива. 

В залі панувала творча атмосфера. Кожна дитина намагалася зробити свій виріб найкращим. Не все вдавалося з першого разу, але старання і зусилля допомогли створити вироби, сповнені позитивної енергії, любові та тепла, власноруч. 

Майстер-клас був пізнавальним і цікавим, а веселі посмішки на дитячих обличчях стали підтвердженням задоволення від творчості!Дитячі поробки будуть передані нашим воїнам-захиснмкам.

15 грудня 2022 р.

Тиждень читання

 Люби українське, друже! Знайомство з творчістю сімейного колективу, що працює на ниві дитячої літератури та навчальних анімованих матеріалів, у нас почалося з книги Янка Гортала «Біганина». Кілька її примірників подарували бібліотеці наші нові читачі – Інга та Владислав Юшки. Як виявилось, талановита родина є автором проєкту «Янко Гортало». Під цим псевдонімом у невеличкому сімейному видавництві «Іде коза» і вийшов їх перший яскравий, позитивний, пізнавальний збірник віршів «Біганина». Друзі, ми переконані, що ця книга допоможе вам весело провести час з вашими дітками, читаючи віршики Янка Гортала та розглядаючи чудові ілюстрації прекрасних українських художників. Тож, не гайте часу – гайда до бібліотеки по книгу!


Також творці проєкту створюють для малюків, дошкільнят і школярів початкових класів відеоконтент українською мовою – презентації, навчальні мультики, розвивальні пісеньки, віршики тощо. Пропонуємо ознайомитись з творчим доробком Янка Гортала:

https://yankogortalo.com/

https://www.youtube.com/@YankoGortalo

https://www.instagram.com/yanko.gortalo/

https://www.facebook.com/idekoza

https://www.facebook.com/Gortalo

Для Інги та Владислава важливо, щоб українськомовний продукт був сьогодні популярним і щонайважливіше – почутим не лише в Україні, а й поза її межами. «Люби українське, друже!», - закликає нас усіх Янко Гортало.

#тижденьчитання #янкогортало #ідекоза #біганина #любиукраїнське


14 грудня 2022 р.

НАРОД СКАЖЕ, ЯК ЗАВ’ЯЖЕ

 Народна мудрість шліфується віками наче каміння на морсьському  узбережжі. Фольклор надає силу і розум народові, є прикрасою літератури і мистецтва. Прислів’я, приказки, скоромовки-це зразки животрепетного вияву рідного слова, що витекло безпосередньо з його живого джерела – вічної  юної душі народу , що постійно розвивається. Вони самі дихають життям і пробуджують до життя. Кожне прислів’я, влучне і доречне, коли його оголошують своєчасно. Що слово – то наука. Це про народну мудрість. Що може бути краще за фольклор, який був, є і буде найкращим порадником?

На засіданні розмовного клубу «Говорімо українською»  ми купалися в значущості  висловів «Народ скаже, як зав’яже», одне речення - а мудрості як в цілій книжці! 

Грали в мовознавчі ігри «Хто швидше», проводили конкурси кмітливих на кращі знання прислів'їв та приказок, читали дотепні вірші Грицька Бойка.Короткі влучні вислови є в кожної країни, але український фольклор – неповторний!

Конец формы

13 грудня 2022 р.

#тижденьчитання #ЗачитанеДоДірок

 #тижденьчитання #ЗачитанеДоДірок

Я прочитала і вам раджу прочитати книгу Ольги Голубєвої "Неймовірні пригоди Мандарини Сергіївни. Можливо і у вас є така бабуся?!


12 грудня 2022 р.

#ЗачитанеДоДірок і #тижденьчитання

Сьогодні розпочинається другий всеукраїнський Національний тиждень читання, який проводить Український Інститут Книги спільно з Міністерство культури та інформаційної політики України.Мета Національного тижня читання - промоція читання, підтримка видавців та авторів, а також - привернення уваги до українського книговидання та літератури, підтримка видавництва, книгарні та бібліотеки. Читання книг завжди було найголовнішим у сім'ї Чеботар.

Тетяна та Андрій захоплюються книгами Конан Дойля. Цьогоріч книзі "Собака Баскервілів" виповнюється 120 років і вона є улюбленою книгою мами і сина! #ЗачитанеДоДірок і #тижденьчитання

7 грудня 2022 р.

Неспійманий світом Григорій Сковорода

З нагоди 300-річчя з дня народження видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета Григорія Савича Сковороди в бібліотеці-філії №1 для дітей відбувся День інформації «Неспійманий світом Григорій Сковорода».
Під час інформаційної бесіди біля книжкової виставки «Григорій Сковорода: мислитель, поет, педагог» користувачі ознайомилися з творчою спадщиною великого мислителя, а також з літературою, яка розкриває багатогранний талант письменника. Цікавою й пізнавальною була літературна вікторина «Мудрішаймо зі Сковородою». Юні читачі залюбки долучилися до голосних читань «Байок Харківських» Григорія Сковороди.
Григорій Сковорода залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Читаймо, вивчаймо та осмислюймо Сковороду!



6 грудня 2022 р.

Поет, учитель і творець притч Григорій Сковорода

 Рекомендаційний список літератури 

1. Григорій Сковорода "Від А до Я", Л.: Старого Лева, 2019.

2. Григорій Сковорода-дітям, Л.: Апріорі, 2017.

3. Сковорода Г. "Байки Харківські", Л.: Теrra Incognita, 2019.

4. Сковорода Г. "Сковорода. Найкраще", Л. : Теrra Incognita, 2018.

5.Сковорода Г. "Сад божественних пісень", К.: Школа, 2007.

6. Сковорода Г. Твори, К.: Веселка, 1996.

7.Ушкалов Л. Григорій Сковорода, Х.: Фаліо, 2013.