30 жовтня 2024 р.

«З любов’ю до ЗСУ» патріотична година

 

30 жовтня - День заснування 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців. Бригада бере свій початок із часів незалежності України, а назва «Чорні Запорожці» символізує мужність і звитягу. Цей день є важливим для вшанування військових, які захищають Україну, демонструючи неймовірну стійкість, професіоналізм і самопожертву в війні з ненависною руснею. Метою патріотичної години «З любов’ю до ЗСУ», яка відбулася в книгозбірні,   було висловити вдячність і пошану  українським військовим, які щодня відстоюють свободу та незалежність нашої держави.

Особливою гостею заходу стала дитяча письменниця Тетяна Строкач, яка познайомила читачів з новинками своєї творчості надрукованими в дитячих журналах «Котя » , «На крильцях ангела» , «Крилаті», «Колобочок» та збірками «Соняховий лев», «Краплинки доброти».  

Читаючи «Алфавітний вірш», «Військова абетка» авторка наголошувала про важливість нашої рідної мови ,  бо ж вона ніби ключ, який відкриває двері в світ наших казок і пісень. Для переконливості слухачі підраховували прикметники мови у вірші, яких виявилося аж – 42, і розважалися руханками!


Окрім літературного знайомства з Тетяною  Строкач  діти в межах патріотичної години власноруч виготовляли янголів-оберегів із тканини для українських захисників. Доречним було під час майстер-класу прочитання пані Тетяною  патріотичної казки «Як ниточки перемогу ». Зворушлива історія додала маленьким умільцям натхнення у створенні оберегів, у кожного виникло бажання зробити свій маленький крок для великої перемоги.

 Майстер-клас став емоційним завершенням зустрічі, де кожен дитячий янгол символізував побажання миру, захисту та швидкого повернення додому для всіх, хто боронить нашу землю.  Тканинні янголи будуть передані волонтерам, щоб разом із дитячими листами вирушити на передову та підтримати наших героїв. Діти з теплотою та хвилюванням передавали частинку своєї душі в кожного створеного янгола, бажаючи воїнам сил, натхнення та Перемоги!

 

 

29 жовтня 2024 р.

«Бібліорюкзачок» в ЗДО №5 «Сонечко»

 

Напрочуд сонячного осіннього дня наш «Бібліорюкзачок» завітав до маленьких книголюбчиків, вихованців ЗДО 5 «Сонечко». Діти залюбки слухали цікаву історію дівчинки Юлі з книги Ані Хромової «Драконе, киш!», наввипередки відповідали на питання вікторини «З якої казки герой?», охоче відгадували загадки, з цікавістю розглядали ілюстрації в книгах, та брали участь у веселих рухливих іграх.

І бібліотекарок, і дітлахів потішив своїм умінням читати пятирічний Тимофійчик: вірші з книжечок «Хто де живеі «Хто цеусі слухали з неабияким захопленням.

Весело й корисно проведений час з «Бібліорюкзачком»! Тож, до нових зустрічей!

 

28 жовтня 2024 р.

Огляд виставки «Петриківка - душа України»

 

Сьогодні наші любі читачі - учні Білоцерківська гімназія слов’янських мов-початкова школа №1 мали змогу насолодитися картинами персональної виставки художніх робіт Вероніки Височинської «Петриківка - душа України», що демонструється в читальній залі книгозбірні. Для відвідувачів це було несподівано-цікавим, адже вони з юною художницею навчаються в одній гімназії.

Діти уважно послухали розповідь бібліотекарки Анни Лініченко про виникнення петриківського розпису та напрацювання юної мисткині в цій техніці. 

Друзі, нагадуємо вам, що виставку можна відвідати щоденно, крім суботи, з 10.00 до 17.00 год. Завітайте - будемо раді вас бачити.

26 жовтня 2024 р.

Майстер- клас «Крафтовий гарбузик»

 

26 жовтня Всесвітній день гарбуза. Його сміливо можна назвати одним із атрибутів осені. Саме сьогодні громадська організація "Дівчата" в межах проєкту "Продовження підтримки просторів дружніх до дитини" провела читачам бібліотеки - дітям з родин ВПО другий майстер- клас «Крафтовий гарбузик» з циклу "Осінні мотиви".

Вікторія Поршнєва дбайливо підготувала атрибути для майстерки і покроково пояснила дітлахам методику створення вироба з паперу , просоченого напередодні кавою . Працювали всі весело і енергійно, пригадували смачні страви з цієї великої ягоди і декламували вірші.

Неповторний відтінок аркушів зі старих книг надав рукотворам особливої чарівності та магічності. Щиро подякували пані Вікторії за цікаво проведений час і дали обіцянку прийти на наступну майстерку, бо цікаво ж так!

24 жовтня 2024 р.

Яскраве світло книжок Зірки Мензатюк

Цікавий, захопливий, на диво пізнавальний день інформації «Коли ми розмовляємо рідною мовою, ми звучимо в унісон зі своєю землею», підготували фахівчині книгозбірні своїм користувачам, присвячений ювілейній даті осяйній письменниці, журналістці, членкині Національної спілки письменників України, лавреатці літературних премій імені Наталі Забіли (2005), імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва (2007) – Зірці Мензатюк. Художній світ текстів ювілярки наповнений любов’ю і світлом, аурою гармонійного буття за Божими законами. Любов до людей, до природи, до України відчитуємо в теплих, мов сонячні промені казочках-куцохвостиках, зігріваючи дитячі серця, вселяючи в них любов до рідної землі та в прозі для майже дорослих.

На літературну зустріч «Яскраве світло книжок Зірки Мензатюк» завітали вихованці освітнього центру «Диволенд» . Діти залюбки познайомилися з біографією та творчим доробком письменниці з відеоролику «Зірка Мензатюк. Живі письменники», прослухали вголос, ковтаючи слинку, смачнющу казочку про запашний «Борщ» зі збірки «Зварю тобі борщику» мисткині , яку майстерно прочитала для них бібліотекарка Юлія Волошина. Виявилося – читати разом вголос цікаво, смішно, весело і захопливо.
З книжкової виставки « Книги світла та добра», впродовж дня, Лариса Кузьмінська пригощала відвідувачів цікавими сюжетами-квестами, щирими, не ідеалізованими героями, екскурсами в історію України з пригодницьких повістей «Таємниця козацької шаблі», «Дике літо в Криму», «Як я руйнувала імперію».

Фахівчиня Анна Лініченко розважала найменших читайликів пізнавальними, дотепними, наповненими смислами казками зі збірки «Макове князювання», котрі запрошують у дивокрай дитинства, ведуть до джерел, знайомлять з українською народною культурою і традиціями.
Третьокласники Білоцерківської гімназії слов’янських мов - початкової школи №1(класовод Людмила Данілова) разом з Оленою Крищенко відправилися в літературну мандрівку «Бачити світ очима дитини».

Досхочу помандрувавши Зірчиними літературними стежинами і казковими лабіринтами, натхненно відповідали на запитання гри « Мозгова атака» після прочитаного оповідання «Небелиці про рукавиці» Зірки Мензатюк.
Читач будь-якого віку знайде у скарбниці творчості Зірки Мензатюк книжку для себе. Десятки разів читане-перечитане Зірчине полотно, зіткане з добірного слова, віддає й віддає своє тепло щоразу по-новому. Тож хай життєва дорога Зірки Мензатюк буде довгою і плідною на радість поціновувачам її творчості.

21 жовтня 2024 р.

Мовознавча розвідка

 На черговому занятті розмовного клубу «Говорімо українською» відбулася мовознавча розвідка "На кухні українською", яка стала чудовою можливістю для юних моволюбчиків поглибити свої знання про кухонні предмети, які використовуємо у повсякденному житті, їх правильна вимова та написання. Про деякі з них діти дізналися переглянувши відео «Кухонне приладдя українською» та «Що є на кухні».

Особливо зацікавила малечу пізнавальна розповідь про «Маловідомі традиційні українські страви» - про які читайлики чули вперше і стали новинкою для них, а саме: «затірка», «січеники», «варенуха», «сирокваша», «клюски», «завиваники».
На завершення пройшла мовна гра «Грай та вивчай», яка допомогла закріпити отримані знання в ігровій формі. Це включало в себе складання слів з букви, вгадування страв за картками.
Запрошуємо вас приєднатися до розмовного клубу, де ми разом вивчатимемо українську мову в дружній та підтримуючій атмосфері.💙💛


20 жовтня 2024 р.

Студія вишивки «Чарівна ниточка» продовжила свою роботу. На сьогоднішньому занятті, яке було організоване спільно з Громадська організація "Небесні Янголи" Білоцерківщини, учасниці мали змогу вивчати техніки вишивання стебнівки та качалочок. Стебнівка – це шиття швом "уперед голкою", що часто використовується для створення контурів та окантовки візерунків, а качалочки – це одна з традиційних технік, яка додає текстуру і глибину візерункам. Майстриня Інна Дзвониська розповіла присутнім історію технік, їхнє символічне значення та показала, як вони використовуються в сучасних українських вишиванках.

Це дало змогу учасникам не тільки теоретично ознайомитися, а й на практиці спробувати свої сили в традиційному українському мистецтві.
Під час творчої роботи панувала дружня та тепла атмосфера, яка сприяла відкритому спілкуванню та обміну ідеями.
Дякуємо пані Інні за ініціативу та бажання передати своє уміння!

 

Чергове заняття пластунів скаутської організації "Пласт" станиці Біла Церква було присвячене вивченню рідної країни. Одним із таких форматів була гра «Знавець України», де учасники не тільки поглиблили свої знання про батьківщину, а й змагалися в ерудицію, логіку та уважність. Наприклад: завдання з розгадування кросворду-ключворду про міста України, загадки, у яких підказками є назви річок, та культурних пам’яток, що знаходяться в певних регіонах. Такі інтерактивні методи навчання стимулюють інтерес дітей до вивчення України та допомагають краще запам’ятати основні факти.



Майстер-клас

Громадська організація "Дівчата" подарувала читачам бібліотеки - дітям з родин ВПО неймовірно цікавий майстер-клас "Виготовлення свічки з вощини". Майстриня Вікторія Поршнєва розповіла дітлахам, чим освітлювали будинки наші пращури, як людина навчилася приборкувати вогонь, про традиції застосування свічок в обрядах українців. Пані Вікторія наголосила, що свічка – один з головніх оберегів нашого народу.

А далі з допомогою майстрині створювали свічки, прикрашаючи їх квітами та рослинами. З хорошим настроєм і створеною власноруч красою розійшлися по домівках. Оскільки цей майстер-клас - перший із циклу "Осінні мотиви", тому дітлахи пообіцяли обов'язково завітати на решту зустрічей.

18 жовтня 2024 р.

"Осінь наша золота, в гості ти до нас прийшла"


Погожою жовтневою дниною бібліотекарі бібліотеки-філії №1 для дітей завітали до вихованців ЗДО №5 «Сонечко» на захоплюючу подорож «Осінь наша золота, в гості ти до нас прийшла», присвячену красі осінньої природи. Бібліотекарка Юлія Волошина ознайомила дітлахів із змінами в природі — як листя на деревах змінює кольори, які тваринки готуються до зими, овочі та фрукти, які збирають восени, і як вони ростуть. Голосне читання казки Єви Сольської «Їжачок і кленовий листок» зацікавило малечу, після закінчення якої вони ділилися своїми враженнями, обговорюючи героїв і сюжети. Читання супроводжувалося ілюстраціями, що допомагало малюкам краще уявити собі описані події. Юні читайлики з захопленням оглянули дитячі книги про осінь поринаючи в атмосферу цього чудового сезону.

Захід не лише підвищив інтерес дітей до книг, але й заклав основи для подальшого розвитку читання. Надія, що в майбутньому вони стануть активними читачами та частими відвідувачами бібліотеки!