По-справжньому «божевільним» був день в книгозбірні напередодні Велесової ночі! «Що таке Геловін?», «З чого він починається?», «Де?», «Чому?», «Для чого?». Відьми, коти, пил з мумій, привиди.
Все це знаходиться в країні, звідки немає повернення, - наголосила фахівчиня Тетяна Качанова, презентуючи виставку-інсталяцію жахастиків «Зовсім (не) страшні книги» завзятим читайликам - вихованцям ЦРД «Диволенд», котрі завітали в книгозбірню на магічне дійство.
Літераторка Тетяна Строкач зачаровувала присутніх своїми поезіями! Її вірші переносили маленьких слухачів у світ мрій і фантазій, і допомагали краще зрозуміти історію свята, яке іще називають «Велесова ніч». Окрім читання, вона зазвичай інтерактивно взаємодіє з малечею – проводить ігри, відповідає на їхні запитання, і цей день був не винятком. Її лічилочка нова розповіла про дива, які трапилися з гарбузом – (а вона й його прихопила з собою!), що йшов на Геловін, а руханка додала емоційності.
Пані Тетяна завжди вміє знаходити підхід до дітей, спонукаючи їх до творчості. Цього разу провела майстерку «Привидусі». Загадкова атмосфера панувала на майстерці – м’яка тканина й веселі обличчя привидів, розмальовані фломастерами, додали радості й навіть ніжності в процес. Дітям дуже сподобалося створювати своїх привидів, і вони раділи, бачачи, як звичайний клаптик тканини перетворюється на кумедного персонажа. Вигуки захоплення та сміх: "Мій привид смішно виглядає з такими очима!", "Мій полетить просто над моїм ліжком!". Не обійшлося, звісно, і без символу Геловіна - павука.
Після коротенької розповіді Тетяни Качанової, чому саме павучки стали символом цього свята, взялися робити ще й павучків з фольги. Захопившись ідеєю створення чогось "страшного", але водночас милого й кумедного, старанно скачували м’ячики тіла і голови, скручували лапки і з’єднували всі частинки докупи. Павучки вийшли шедевральними (в кожного ж свій смак): в когось з круглою головою, а в іншого - з квадратною, хтось домалював очі, а інші розмальовували лапки, дехто зробив кілька павучків, змінюючи деталі та додаючи щось особливе. І звісно - фотосесія з витворами!
Протягом майстерок лунав сміх, звучали жартівливі
пропозиції, куди ж прилаштувати свої вироби і, дуже зворушливо було почути, що
дітлахи прикрасять ними бібліотеку! Такі миті дарують відчуття гордості та задоволення від своєї
праці, а дитячий сміх і сяючі очі тільки підтверджують це.
А для тих, хто бажає дізнатися про свято
Геловіна, погортати сторінки книг, переповнених магією, запрошуємо до читання, їх є вдосталь у бібліотеці.
Немає коментарів:
Дописати коментар