





Сонях - це не просто символ історичної мужності українських воїнів, глибокої пошани до героїв, це - символ життя України, з чорним, як українська земля, зернятком, що обов’язково проросте, бо українці й далі будуть відроджуватися, скільки б не намагалися їх знищити ...
У День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України з юними читайликами долучилися до щорічної акції "Сонях пам'яті".
З нагоди Дня Державного Прапора України в бібліотеці - філії №1 відбулася інформхилинка «Символи віри і надії», на якій користувачі дізналися історію та значення прапора для країни. Бібліотекар Олена Крищенко наголосила, що Український прапор – сьогодні це справжній символ боротьби і незламності країни, національної єдності, честі та гідності! В усьому світі синьо-жовтий колір нашого стяга , зауважила Олена Андріївна, уособлює сміливість, незалежність, демократичні цінності й найкращі чесноти, властиві мужньому українському народові. І це, звичайно, ж колір нашої перемоги, яку впевнено наближають наші Збройні сили України, усі працівники на фронті і в тилу, наші міжнародні партнери! І вона неодмінно буде за Україною!
А потім вихованці літнього табору «Диволенд» створювали патріотичну вітальну листівку, якою висловлювали їх почуття поваги і вдячності українським воїнам за мужність та оборону нашої країни і прагнення до Перемоги. Діти виготовляли тематичні листівки в блакитно-жовтих кольорах.
Основа — руки, що тримають серце. Цей символічний образ демонструє підтримку Героям, які проявили мужність й незламність духу в боротьбі за волю України.
Виготовлені листівки діти передадуть волонтерам , а ті – воїнам, як символ підтримки.
Віримо у ЗСУ та працюємо на Перемогу!
Захід проходив у межах реалізації грантового проєкту «Музика єднає − жити і творити надихає!" Білоцерківська школа мистецтв #1 імені Юрія Павленка спільно з бібліотекою-філією №1 для дітей за сприяння Управління культури і туризму Білоцерківської міської ради.
З вітальним словом до дітей та їхніх батьків звернулася заслужений працівник культури, депутат Білоцерківської міської ради, директор школи мистецтв №1 ім. Ю. Павленка Леся Крижешевська. Вона наголосила на важливості таких зустрічей, адже вони дуже зближують усіх нас і допомагають родинам, які вимушені залишити домівки на сході та півдні країни, адаптуватися до нових обставин життя.
Учасниці театрального гуртка «Едельвейс» (керівник Лариса Приходько) Катерина Гудзяк та Юлія Семашко виступили з поетичним привітанням – талановито зачитали вірші про Україну білоцерківських поетес Тетяни Строкач та Наталії Кузьмічової.
Склали величну симфонію Дню Незалежності України учні Білоцерківської школи мистецтв №1 ім. Ю. Павленка Крістіна Туней, Аріна Бадай та Павло Гальчус. У їхньому виконанні прозвучали пісні «Україна – це ти», «У полі калина», «Їхали козаки», а українську стрілецьку пісню «Ой, у лузі червона калина» їм охоче підспівував увесь зал.
Діти залюбки долучилися до гри «Чи все ти знаєш про Україну?», продемонструвавши свої значні знання про рідну землю.
З неабияким завзяттям взялися до роботи юні читайлики під час майстер-класу «Диво-метелик», який люб’язно провела викладач образотворчого мистецтва Білоцерківської школи мистецтв №1 ім. Ю. Павленка Яна Каплінська. Кольоровий папір, ножиці, клей, справні руки дітлахів – і ось, неймовірної краси метелик готовий!
Нові знайомства, позитивні емоції дітей, радість в їхніх очах – такий підсумок чудового святкового заходу. Тож, єднаймося, друзі, і зустрічаймося якнайчастіше!
З Днем народження, Батьківщино! З вірою й надією до Перемоги!
Барвисті, солодкі й пахучі, щедрі як сад, медово-яблучні гостини відбулися в бібліотеці-філії №1для користувачів - «макодзюбиків» і «маковійчиків». Прикрашаючи народознавчу вітальню нам «Діва Марія квіти сіяла, Спас поливав - нам на поміч давав», ми намагалися дотриматися народних традицій свята Маковія - віддаючи шану пращурам, зробити його в міру веселим, адже в день свята розпочинається Успенський піст.
Медовий, яблучний, горіховий Спас… Усе це назви однієї й тієї ж пори – спасівки, тобто серпневих свят – Маковея, Преображення Господнього, Першої Пречистої - пори, щедрої на плоди землі, що найбільш цінні для людського організму – мед, яблука, горіхи. Другий, яблучний Спас, святкують 19 серпня.
Розпочалися гостини з народознавчої інформини «Запахло, медом, маком і життям», яку провела Олена Крищенко і з якої діти дізналися про красиві багаторічні звичаї українців під час святкування Маковія, про освячене у цей день зілля та його застосування, про мак і його властивості , про шулики – споконвічну маковійську страву.
Після інформини розважалися: «Відгадай», де дівчатка ховали, а хлопчики відгадували в якій ріці яблуко ,«Відгадай фрукт за смаком», «Фруктова естафета» та «Збери кошик». За правильну відповідь отримували фруктові призи. Порозважавшись всі гуртом взялися складати" Маковійську квітку", або «Маковійчик» з духм’яних трав: соняшнику, чорнобривців, деревію, м’яти, васильків і маку. Які неперевершені «маковійчики» створили вправні дитячі ручки. Хизувалися ними один перед одним, обіцяючи засушити їх і берегти в своїх домівках.
А ще дітлахи мали змогу познайомитися з дарами бібліотечного саду на книжковій розкладці « Смачне українське розмаїття» з книгами, в яких розповідаються легенди, традиції, обряди та прикмети, пов’язані з цим святом, зокрема: Олени Надутенко «Яблуневий Спас», Марії Познанської «Сонячне яблуко», Тетяни Майданович «Яблука із Дерева Життя», Зірки Мензатюк «Макове князювання», Братиів Капранових «Веселих свят», Олекси Воропайя «Звичаї українського народу», тощо.
Завершилися гостини , як годиться – частуваннями, «макодзюбики» і «маковійчики» охоче ласували шуликами з маком та медком зі щільників. Щиро дякуємо за допомогу в проведенні медово-яблучних гостин Майї Тарасенко, Олені Стельмах, Тетяні Качановій та Оксані Добровольській. Зичимо всім солодких спасівських свят.