29 вересня 2024 р.

«English reader club»

 


Весела і невимушена атмосфера панувала на засіданні «English reader club». Кількість учасників зростає з кожним заняттям, що засвідчує неабияку  його популярність. Пан Володимир щораз намагається зацікавити дітлахів новою стратегією викладання, залучити в навчально-ігровий процес всіх присутніх, жоден не залишається поза його пильним оком і це позитивно впливає  на засвоєння нових слів та зворотів.  Домашнє завдання «Розповідь про походження власного імені»  виконане на відмінно! Своєрідною розминкою на початку заняття є розгадування загадок, котрі заохочують слухачів аналізувати інформацію і спонукають до критичного мислення. 

А конкурс з «Середньовіччя» допоміг поглибити знання з даної теми та активізувати увагу діток. І традиційно – нагородження найактивніших.  Сьогодні   це Варвара Пациаді та Вадим Піддубний!  Отримали книги в подарунок і фото з Володимиром Гетманом. А по завершенню заняття мило спілкувалися між собою, розповідали про свої улюблені книги і страви, і це все – англійською!

Тож , кому цікаво, приходьте щонеділі на 11.00 в бібліотеку-філію №1 для дітей, переконаєтеся особисто!

28 вересня 2024 р.

Студія туризму "Мандруй БЦ"

 

 Сьогодні з нагоди Всесвітнього дня туризму завзяті учасники дитячої студії туризму "Мандруй БЦ" здійснили краєзнавчу екскурсію "Маленькі історії великого міста". Юні гіди і гідеси, звісно, хвилювалися, адже це їхня дебютна екскурсія, але їм усе вдалося! Ми почули багато цікавих історій і таємниць з життя нашого майже тисячолітнього міста. Сонячна й тепла погода, відсутність повітряних тривог сприяли хорошому настрою й проведенню чудового дозвілля в приємній компанії однодумців.


Щиро дякуємо Олександра Залевська за організацію й проведення цієї надзвичайно пізнавальної зустрічі!

На згадку про екскурсію всі студійці отримали подяки й подарунки від Управління культури і туризму Білоцерківської міської ради та бібліотеки.


Тож, хто не чув сьогодні "Маленькі історії великого міста", наступного разу не баріться! Гайда до дитячої студії туризму "Мандруй БЦ"!

#мандруй_бц #студія_туризму #маленькіісторії_великогоміста

 

 

24 вересня 2024 р.

Мовні викрутасики

На засіданнях розмовного клубу «Говорімо українською» намагаємося  щораз наповнювати душі слухачів мовними скарбами. І сьогоднішня інтелект-забава була не винятком.
Забавлялися мовними  каламбурами та опановували  незвідані таємниці української мови ,
зокрема  бешкетними  викрутасами з голосних читань книги Зірки Мензатюк «Чарівні слова» та насолоджувалися дивовижним чаром лагідних, дотепних і барвистих віршів Віри Правоторової «Обертасики».

 Було так мило  спостерігати , як діти грали зі звучанням слів і сміялися з веселих і кумедних  ситуацій. Кожен намагався передати емоції персонажів і акцентувати увагу на цікавих словах. А ще проявили неабияку кмітливість, логічне мислення у розгадуванні загадок та мовознавчій грі – пазлі « Добери слово».

 Емоційним був відео- перегляд «Цікава українська». На розмаїтих прикладах, обіграних у мікросюжетах, дотепних завданнях з книг Зірки Мензатюк та Віри Правоторової закріплювали свої знання, придумуючи власні історії. Вкотре пересвідчилися, що голосні читання та обговорення книг позитивно впливають на розвиток уяви, творчого мислення  та покращують вимову .

Говорімо українською, плекаймо та шануймо українське.




22 вересня 2024 р.

 
Долучайтеся, друзі, не пошкодуєте! Сьогоднішнє засідання «English reader club» було дуже жвавим і водночас – пізнавальним, дозволило дітям зануритися у світ англійської мови через гру та інтерактивні вправи. Що може бути цікавішим для учасників за розгадування загадок та вікторин, які ще й спонукають розвивати мовні навички, логічне мислення та збагачувати словниковий запас ?Найметикуватішим у цій справі виявився Павлик Матвієнко, за що й отримав книжковий подарунок від пана Володимира. Читання книги Ернеста Гемінгвея « Старий і море» стало для декого приємним відкриттям. По завершенні заняття, моволюби отримали домашнє завдання - підготувати розповідь про власне ім’я. Натхнення вам і успіху, любі моволюбчики! Ви все ще вагаєтесь?




19 вересня 2024 р.

"English reader club" відновив свою роботу

    Друзі, привіт! У бібліотеці відновив роботу "English reader club". Під 
час літніх канікул дітлахи мали можливість удосконалювати знання англійської мови за допомогою книг, які є в бібліотеці.
 Відтепер наші юні читайлики вивчатимуть англійську разом з  паном Володимиром Гетманом, який люб'язно погодився проводити заняття в клубі. 
    Зустріч розпочалася зі знайомства та розповідей дітей, як вони проводять своє дозвілля. Тема сьогоднішнього заняття є дуже актуальною: тварини та їх рідкісні види, які сьогодні перебувають на межі зникнення. Тож, дітлахи не лише вивчали назви звірів англійською, а й пізнавали про них багато цікавинок. 
     Не обійшлося без сюрпризів: учасниця клубу Кірочка Горовенко отримала книжковий подарунок від пана Володимира за перемогу в конкурсі на краще знання англійської мови. Молодчинка!
Зустріч пройшла доволі цікаво, пізнавально, жваво й продуктивно. Пан Володимир наголосив, що діти мають хороший рівень знань англійської та дуже старанні. 
Друзі, ви ще вагаєтесь, чи відвідувати заняття в "English reader club"? Авжеж! Запрошуємо й чекаємо! Місця вистачить усім! 


16 вересня 2024 р.

Добрі казкові історії бібліотечного лялькового театру "Казкарик" люблять абсолютно всі наші маленькі книголюбчики. Свідченням цього є їхні щасливі усмішки, очі, що горять, і радісні обличчя під час перегляду вистав. Відтепер лялькових пригод буде ще більше! Адже завдячуючи Ользі Озерян, організаторці Фестивалю "Моє ім'я - Україна", театр поповнився новим реквізитом: ляльками-рукавичками та набором ляльок для пальчикового театру. Дякуємо, пані Ольго, за співпрацю й підтримку!



13 вересня 2024 р.

Біла Церква-місто багатонаціональне

 Біла Церква пишається своєю багатонаціональною історією та культурною спадщиною. Для того, щоб показати багатогранність етнічного складу міста та його роль у збереженні міжкультурного діалогу, в бібліотеці-філії №1для дітей відбувся День краєзнавства «Біла Церква - місто багатонаціональне».

В місті проживають представники 84-х національностей, зокрема, поляки, євреї, вірмени, німці, греки і успішно функціонують національно-культурні товариства: Білоцерківська міська громадська організація «Товариство єврейської культури ім. Шолом - Алейхема», товариство німців м. Біла Церква «Відродження», товариство польської культури ім. З. Красинського, культурно-просвітницьке товариство молдован, громадська організація культурно-просвітницького товариства греків м. Біла Церква «Еллада», громадська організація Білоцерківської національно-культурної спілки «Слов’янка», Білоцерківська міська організація «Білоцерківське товариство «Циганські зорі», Білоцерківська міська громадська організація «Центр польської освіти і культури».
Впродовж дня користувачі в книгозбірні набували знань з історичних, науково- популярних краєзнавчих матеріалів про культуру і традиції міста.
Фахівчині на абонементі дбайливо оформили книжкову виставку «З Днем народження, дорога моя Біла Церкво», з якої прихильники краєзнавчої літератури мали змогу дізнати
ся про історію міста та національних громад. Серед них – дослідження про польську шляхту, єврейську громаду та інші спільноти, які зробили вагомий внесок у розвиток міста.
З історичної візитівки «Автографи історії на вулицях Білої Церкви» відвідувачам стало відомо, що кожна назва є своєрідним історичним літописом, даниною пам’яті, частинкою великої мозаїки, яка розповідає про визначних людей, національні спільноти та історичні події, що вплинули на розвиток Білої Церкви. Зокрема, вулиця Петера Новотні – це данина поваги не тільки йому, але й усій німецькій громаді, яка зробила вагомий внесок у розвиток міста, а вулиця Гродзинських є важливим елементом збереження історичної пам’яті про польську громаду, яка вплинула на його розвиток. Єврейська громада завжди займала важливе місце в житті Білої Церкви, і вулиця, названа на честь відомого єврейського письменника Шолом-Алейхема, нагадує про цей культурний внесок.

Особливою приємністю стало спілкування восьмикласників Білоцерківської гімназії слов’янських мов - початкової школи №1 з етнічною німкенею, письменницею-краянкою, художницею, журналісткою, членкинею Національної спілки письменників України, асоціації німецьких художників України, лавреаткою міської премії ім. Нечуя - Левицького Галиною Невінчаною. Пані Галина репрезентативно повідала про взаємодію різних культур, які мирно співіснували й взаємозбагачували одна одну. Емоційна розповідь про творчість, сповнена життєвої мудрості, зачарувала слухачів і запалила в юних серцях вогник натхнення та роздумів.







11 вересня 2024 р.

Мистецтво бути чарівною

Привіт, любі красуні! Як ви? Сподіваємося, ваш день наповнений радістю і натхненням. А можливо вам потрібна ідея для нового читання або поради щодо краси? Не зволікайте, адже ми підготували для вас книжкову виставку «Мистецтво бути чарівною». Книги, які на ній представлені - це маленький скарб, що відкриє для вас секрети чарівності та стилю. Тут ви знайдете безліч порад і натхнення для того, щоб розкрити свою унікальність і навчитися бути справжньою панночкою.
Читайте і знаходьте нові ідеї для свого образу!


10 вересня 2024 р.

Операція "Антисуржик"

☀️ Протягом сьогоднішнього засідання розмовного клубу «Говорімо українською» намагалися збагатити словниковий запас та «розговорити» мовний апарат мовознавчиків. За допомогою мовного патруля провели справжню мовну операцію «антисуржик», спробували дізнатися в доступній формі, що таке суржик - з мовленнєвої точки зору з книг Тараса Берези «Антисуржик» та Лариси Масенко «Суржик: Між мовою і язиком». З’ясували, що суржик в українській мові може бути досить кумедним, однак не варто забувати, що це мовленнєва "болячка". Дітлахи залюбки відповідали на цікаві запитання вікторини «Я знаю мову», переглядали відео «Говоримо красиво», грали в гру-пазл «Правильно-неправильно», позбавлялися шкідливих мовних покручів - "кстаті», "всьоравно", «канєшно», «мусорник», тощо. На завершення заприсяглися в побуті ніколи не вживати колоритно-суржикових словечок! Говорімо українською, плекаймо та шануймо українське! 💛💙




8 вересня 2024 р.

Майстер-клас

 Вишивка – одне з найдавніших ремесел України, яке передається з покоління в покоління, зберігаючи дух народної творчості. Саме з такою метою - збереження і передача цього мистецтва в бібліотеці-філії№1 для дітей відбувся майстер-клас з виготовлення книжкової закладки в одній з найдавніших технік - "заволікання", яка імітує ткання, від майстрині Інни Дзвониської.

🌞 Пані Інна розпочала рукомесло з захопливої розповіді про історію походження вишивки та зазначила, що вишивка - не просто декоративне ремесло, а справжня скарбниця символів і знаків, які зберігають в собі народну мудрість і традиції. Після засвоєння основних технік кожен отримав завдання створити власний виріб. Учасники з ентузіазмом взялися до роботи, а майстриня допомагала їм на кожному етапі, даючи поради щодо композиції та техніки виконання.

🙂На завершення заходу кожен учасник отримав не лише нові знання, а й приємні враження та власноруч виготовлені вироби на згадку.