Біла Церква пишається своєю багатонаціональною історією та культурною спадщиною. Для того, щоб показати багатогранність етнічного складу міста та його роль у збереженні міжкультурного діалогу, в бібліотеці-філії №1для дітей відбувся День краєзнавства «Біла Церква - місто багатонаціональне».
В місті проживають представники 84-х національностей, зокрема, поляки, євреї, вірмени, німці, греки і успішно функціонують національно-культурні товариства: Білоцерківська міська громадська організація «Товариство єврейської культури ім. Шолом - Алейхема», товариство німців м. Біла Церква «Відродження», товариство польської культури ім. З. Красинського, культурно-просвітницьке товариство молдован, громадська організація культурно-просвітницького товариства греків м. Біла Церква «Еллада», громадська організація Білоцерківської національно-культурної спілки «Слов’янка», Білоцерківська міська організація «Білоцерківське товариство «Циганські зорі», Білоцерківська міська громадська організація «Центр польської освіти і культури». Впродовж дня користувачі в книгозбірні набували знань з історичних, науково- популярних краєзнавчих матеріалів про культуру і традиції міста.
Фахівчині на абонементі дбайливо оформили книжкову виставку «З Днем народження, дорога моя Біла Церкво», з якої прихильники краєзнавчої літератури мали змогу дізнати
ся про історію міста та національних громад. Серед них – дослідження про польську шляхту, єврейську громаду та інші спільноти, які зробили вагомий внесок у розвиток міста.
З історичної візитівки «Автографи історії на вулицях Білої Церкви» відвідувачам стало відомо, що кожна назва є своєрідним історичним літописом, даниною пам’яті, частинкою великої мозаїки, яка розповідає про визначних людей, національні спільноти та історичні події, що вплинули на розвиток Білої Церкви. Зокрема, вулиця Петера Новотні – це данина поваги не тільки йому, але й усій німецькій громаді, яка зробила вагомий внесок у розвиток міста, а вулиця Гродзинських є важливим елементом збереження історичної пам’яті про польську громаду, яка вплинула на його розвиток. Єврейська громада завжди займала важливе місце в житті Білої Церкви, і вулиця, названа на честь відомого єврейського письменника Шолом-Алейхема, нагадує про цей культурний внесок.
Особливою приємністю стало спілкування восьмикласників Білоцерківської гімназії слов’янських мов - початкової школи №1 з етнічною німкенею, письменницею-краянкою, художницею, журналісткою, членкинею Національної спілки письменників України, асоціації німецьких художників України, лавреаткою міської премії ім. Нечуя - Левицького Галиною Невінчаною. Пані Галина репрезентативно повідала про взаємодію різних культур, які мирно співіснували й взаємозбагачували одна одну. Емоційна розповідь про творчість, сповнена життєвої мудрості, зачарувала слухачів і запалила в юних серцях вогник натхнення та роздумів.