28 листопада 2024 р.

Бесіда - діалог «Булінг! Не вдавай, що не бачиш.»

 

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У межах цієї акції бібліотекарка книгозбірні Аня Лініченко провела бесіду-діалог «Булінг! Не вдавай, що не бачиш.» для третьокласників Білоцерківської гімназії-початкової школи №7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова (класовод Світлана Висторонська). 

Булінг -  це не просто сварка чи жарти. Це систематичне приниження, образи або фізичне насильство, яке може зруйнувати дитячу самооцінку, викликати страх, сором і навіть залишити шрами на все життя. 

З розповіді фахівчині  учні-читачі дізналися про всі  види булінгу та запобігання йому. Анна Ігорівна особливо наголосила на ситуаціях, коли свідки знущань мовчать, цим самим потурають йому, а цього робити не слід.  

На практичних заняттях за допомогою мозкового штурму  третьокласники навчалися розрізняти конфлікти від булінгу. З цікавістю школярики знайомилися з літературою цієї тематики, а наприкінці заняття написали на листочках своєрідні шпаргалки, як протистояти цькуванню,  аби мати змогу допомагати тим, хто потерпає від нього.

Кожна дитина має  право на любов, щастя та опіку,  безпечне та дружнє освітнє середовище.

 Булінг не має виправдання: ні в школі, ні вдома, ні в суспільстві. Кожен з нас може зробити свій внесок у створення безпечного простору для всіх.

26 листопада 2024 р.

«Чарівні фарби» виставка Соломії Чечіль

 


«Чарівні фарби» під такою назвою в бібліотеці-філії №1 для дітей відбулося відкриття персональної виставки юної художниці, читачки книгозбірні, вихованки Арт-студії «Світ живопису» (викладач Елеонора Обухова), учасниці міського конкурсу дитячого малюнка «Веселкові барви», виставки картин на Андріївському узвозі, благодійної виставки-продажу в парку ім. Тараса Шевченка – Соломійки Чечіль.

Дивовижне поєднання барв, яке заполонило простір, стало справжнім святом для очей, даруючи можливість кожному глядачеві поринути у світ фентезі Соломії, відчути те, що вона прагне передати через свої твори. У колоритній та неповторній авторській манері пейзажі та портрети, натюрморти та серія «Котики» привертають до себе увагу казковою композицією і породжують радісні думки про чудовий навколишній світ.

З вітальним словом до присутніх звернулася директорка Білоцерківської ЦБС ім. П. Красножона Леся Поліщук, яка відзначила мистецький хист, старання Соломійки та побажала подальшого успіху в творчості, нових досягнень і перемог.

З відкриттям виставки юну художницю прийшла привітати заслужений працівник культури України, депутатка Білоцерківської міської ради, директорка школи мистецтв №1 ім. Юрія Павленка Леся Крижешевська. Вона звернула увагу на талант юної мисткині, підкресливши її виняткову здатність передавати емоції через мистецтво, а також оцінила її творчий потенціал і перспективи в майбутньому.

Особливо теплі слова звучали від класного керівника 4д класу природничо-математичного ліцею-гімназії №16 ім. Миколи Кириленка Галини Степанкевич, яка стежить за її творчим шляхом з першого класу.

Збентежила своїм виступом присутніх мама Соломійки - Таїсія Чечіль, яка поділилася зворушливою історією художніх починань своєї донечки. В її словах відчувалася не лише гордість за досягнення Соломії, а й велика любов і підтримка.

Й саму мисткиню переповнювали емоції. Вона з гордістю і легкістю розповідала про кожну роботу, пояснювала, що надихало її на створення кожної, потішилася за картину «Мавка», продану в США, а виручені кошти віддала на потреби Збройних Сил України.

Музичні вітання лунали від вихованців Білоцерківська школа мистецтв #1 імені Юрія Павленка Анни Григор, Лідії Фаріон, Соломії Старинко. У їхньому виконанні прозвучали музичні твори українських композиторів: «Мрії збуваються» Юрія Рибчинського, «Киця-кицюня» Ігоря Білика, пісня з репертуару групи «Go_A» - «Соловейко».


На завершення в залі звучала щедрівка! Соломійка зіграла на скрипці «Щедрик» Леонтовича, а Анна, Ліда і Соломія заспівали і картини засвітилися, заграли, завібрували чарівними барвами»!

Тож, шановні білоцерківці, запрошуємо вас поринути в світ чарівності й добра, переглядаючи виставку-продаж Соломії Чечіль «Чарівні фарби».

 

25 листопада 2024 р.

майстер-клас з виготовлення годівничок з соснових шишок

 

Друзі, ви ще не організували їдальню для пернатих?  Наразі час подбати про птахів. Сьогодні юні рукодільниці знову проявили неабияку майстерність у виготовленні годівничок із соснових шишок.  Для роботи знадобилися шишки, мотузка, насіння соняшнику, крупа гречки, рису, ячменю, крохмаль, бажання і натхнення.

 Корисний хендмейд від Вікторії Поршнєвої дозволив кожній відчути себе інженером, архітектором та дизайнером «пташиної їдальні».  

 І вони вийшли пречудові і екологічні! Майстерка відбулася в межах проєкту «Продовження підтримки просторів дружніх до дитини» за підтримки ГО «Дівчата», БФ «Свідома Україна» (Ксенія Оранська) та МО «Word Vision» спільно з Громадська організація "Небесні Янголи" Білоцерківщини

24 листопада 2024 р.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ «НА КРИЛАХ СНУ: КОЛИСКОВІ ПІСНІ»

 


Справжнє літературно- музичне свято подарувала презентація збірки «На крилах сну » учасникам дитячого читацького клубу та користувачам бібліотеки-філії №1. Автори текстів (а їх аж 18 зі всієї України) - наповнили книгу мелодійністю та ніжністю , а ілюстрації Олени Яросевич додали книзі особливого шарму.

Кожна сторінка неначе оживає, запрошуючи малюків у дивовижний світ снів. Фахівчині створили музичний супровід з колисанок, який вдало передав атмосферу мрійливості і казковості.

На презентацію завітала авторка колискових та ілюстраторка Олена Миколаївна і поділилася історією створення книги, процесом роботи над текстами та ілюстраціями. Найбільш зворушливим моментом презентації стало виконання колискових пісень авторкою.

Її спів зачарував слухачів, створивши атмосферу абсолютного спокою та натхнення. Голос, наповнений теплотою та емоційністю, огорнув залу, залишаючи незабутнє враження. Присутніх вразила щирість пані Олени, яка не лише наспівувала колискові, а й ділилася своїми спогадами про дитинство. Гості щиро подякували Олені Яросевич за її натхненну працю та внесок у розвиток української дитячої культури зазначивши, що такі зустрічі заспокоюють і додають сил та віри у майбутнє. Книга є в бібліотеці, тож запрошуємо до читання!

 

21 листопада 2024 р.

ПАТРІОТИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП

 


Щорічно 21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи важливу дату, яка вшановує події, що стали переломними у новітній історії нашої держави. Цьогоріч відзначення Дня Гідності та Свободи має особливе значення. Україна продовжує героїчну боротьбу за незалежність і державність. Помаранчева революція та Революція Гідності стали основою для формування нації, яка нині гідно протистоїть агресії, захищаючи не лише власну свободу, але й європейську демократію.

Для девятикласників Білоцерківська гімназія слов’янських мов-початкова школа №1 (класовод Марина Чмир) фахівчині бібліотеки-філії 1 для дітей провели патріотичний калейдоскоп «За честь, за волю, за українську долю». Бібліотекарка Юлія Волошина здійснила екскурс у роки, які залишили глибокий слід у серці кожного українця, пройшлися етапами героїчного протистояння людей на Майдані, згадали основні події трагічних днів, та зробила огляд літератури «Шлях мужності і слави». Особливо закцентували на книгах: «Небесна Сотня», «Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах», «Майдан після майдану» Олени Герасименко, «Намальовані люди» Міли Іванцової, «Покров» Люко Дашвар, «І поки небо ще зоріє нами» Любов Сироти.

Хвилиною мовчання, низько схиливши голови, діти вшанували память Героїв Небесної Сотні та всіх захисників і захисниць, які виборювали і виборюють досі незалежність України. Пам'ять про минуле, формує майбутнє, яке буде вільним, гідним і незалежним.

20 листопада 2024 р.

Година пам’яті «Зернятка надії»

 

Щорічно, в четверту суботу листопада, в Україні та світі вшановують пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років. Цьогоріч дата припадає на 23 листопада.

У переддень цієї трагічної дати фахівчиня Анна Лініченко провела годину пам’яті для четвертокласників Білоцерківська гімназія слов’янських мов-початкова школа №1 (класний керівний Тетяна Байбарза). Учні уважно слухали розповідь про тогочасні сумні події, про кількість жертв, яка виникла не просто від неврожаю чи природного лиха, а цілеспрямованого сталінського геноциду українців. Переглянули відео «Голодний дух» та обговорили його, бо розмова про це завжди полегшує переживання, адже знати – краще ніж носити тягар таємничого минулого.

Варто зрозуміти, що історія країни – це не підручник, а факти, котрі відбулися до нашого народження. Це частина внутрішньої історії кожного, хто тут живе. Ми успадковуємо родову пам’ять. А разом із нею – страхи, тривоги й «якісь дивні звички», - наприклад, зберігати довгий час їжу, або робити запаси.

Символом Голодомору слугує квітка-незабудка. Дітлахи створили плакат-пам’ять з незабудок, котрі вирізали власноруч з кольорового паперу. Він буде нагадуванням про жахливу сторінку геноциду України.

 

19 листопада 2024 р.

Тиха акція "1000 днів війни.1000 кроків до Перемоги"

Позаду – 1000 днів повномасштабної російської агресії проти України. Це дні, сповнені терору, болю і безлічі втрат, але водночас – дні, коли ми стали єдині, непохитні й нескорені.   Крізь кров, піт і сльози продовжуємо доводити всьому світові, а головне - самим собі, що ми – воістину дозріла нація, згуртована і мужня.

З нагоди цієї скорботної дати в парку Слави на «Алеї Героїв»,  відбулася тиха акція «1000 днів війни. 1000 кроків до Перемоги» з покладанням квітів Воїнам-Героям, полеглим у війні з росіянцями. До акції долучилися вихованц ЦРД "Диволенд"  та семикласники Білоцерківська гімназія слов’янських мов-початкова школа №1 (класовод Ніна Забуга). 

В смутку, схиливши голови, хвилиною мовчання вшанували їх світлу пам’ять. Ми пам'ятаємо. Ми не забудемо. І, незважаючи на труднощі, ми обов'язково Переможемо! Слава Україні! Героям Слава!

Майстер-клас



А у нас знову майстер – клас! 🍂 Осінь тішить не тільки кольорами, але й неймовірними можливостями для творчості. Юні рукодільниці створювали… троянду з жовтого🍁🍁 кленового листя, зібраного власноруч Вікторією Поршнєвою у парку «Олександрія». І яке було здивування, коли серед листочків з’явилася «божа корівка»!🐛  Читальна зала наповнилася природною свіжістю, діти послідовно складали листочки, формуючи з них ніжні пелюстки, які згодом перетворювались у витончену троянду.🙇‍♀️🙇 Цей процес вимагав зосередженості та терпіння, проте кожен зміг створити власний унікальний витвір.   Майстерка відбулася в межах проєкту «Продовження підтримки просторів дружніх до дитини» за підтримки ГО «Дівчата», БФ «Свідома Україна» (Ксенія Оранська) та МО «Word Vision» спільно з Громадська організація "Небесні Янголи" Білоцерківщини.



18 листопада 2024 р.

Народне слівце, що збагачує нашу мову

 

Першим було Слово, а за ним - тисячі слів: длань, грунь, твердь, хіть, живець, голь, славень, хлань, прецінь – з такими глибокими, питомо українськими словами знайомилися з моволюбчиками на засіданні розмовного клубу «Говорімо українською». Відомо, що народне слівце збагачує нашу мову, тож ми забавлялися і збагачували словниковий запас з мовознавчиками лінгвоіграми «Так чи ні?», «Скажи навпаки», «Ланцюжок слів», «Хто більше назве слів». І, звісно, - читали вголос, а за старанність отримували віддяку! Давні слова ваблять своєю лаконічністю, милозвучністю та змістовністю, дізнаваймося та навчаймося українській мові.




17 листопада 2024 р.

Мандруємо разом!

Недільний день в бібліотеці-філії №1 для дітей видався позитивно-атмосферним для користувачів, напевно цьому посприяло сонце, яке кілька днів поспіль ховалося за хмарами, а сьогодні потішило містян.
З огляду на це, дитяча студія «Мандруй БЦ» не гаючи часу, вирішила поєднати приємне з корисним і вкотре прогулятися вулицями міста, та послухати цікаву розповідь історика, краєзнавця - Сергія Бурлаку.
Стільки нових, цікавих фактів дізналися студійці від пана Сергія.
Пізнавати рідне місто це так круто! Гайда з нами мандрувати!


12 листопада 2024 р.

Майстер-клас

Друзі, погодьтеся, всі ми любимо читати! А читаючи книжку, часом виникає потреба в позначках, мітках тих місць, які найбільше нас вразили, зацікавили, до яких хотілось би повернутись. Аби вирішити цю проблему, в книгозбірні в межах проєкту «Продовження підтримки просторів дружніх до дитини» за підтримки ГО «Дівчата» та МО «World Vision» спільно з Громадська організація "Небесні Янголи" Білоцерківщини відбувся майстер-клас з виготовлення книжкової закладки.

Пані Вікторія Поршнєва оглядово знайомлячи дітлахів з виникненням перших закладок, зазначила, що вони з'явилися майже одночасно з книгами і були зі шкіри, а згодом – із тканини та міцного паперу, шовку, вишиті, з різними символами та прикрасами.

Майстриня запропонувала кожному добрати свій улюблений творчий матеріал із заздалегідь дбайливо приготовленого гербарію. Зібравши докупи всю фантазію і вподобання, сумлінно, натхненно взялися до роботи. Як кожен обирає свою улюблену книгу, так кожен із учасників зробив свою неповторну книжкову закладку, яка сяяла всіма барвами веселки.