2 квітня 2025 р.

Книжкове перехрестя для вихованців ЗДО №25 "Оленка"

З нагоди Міжнародного дня дитячої книги фахівчині книгозбірні завітали до вихованців Білоцерківського закладу дошкільної освіти №25 "Оленка" з літературним сніданком «Книжкове перехрестя», щоб пригостити малят чарівним світом книжок і запросити їх у захопливу мандрівку сторінками найкращих дитячих історій.

Дітлахи з цікавістю слухали добру й повчальну історію Миколи Возіянова «Як зайчик казку шукав», який мандрував лісом у пошуках справжньої казки. Разом із ним малюки вчилися розпізнавати добро, дружбу й взаємодопомогу.

А потім на них чекали літературні загадки за книгами Тетяни Строкач «Краплинки доброти» та «Веселковий дивосвіт». Дітям потрібно було відгадати персонажів улюблених казок, розпізнати героїв за їхніми вчинками та пригадати, які чарівні предмети допомагали їм у пригодах. Відповіді сипалися одна за одною – малеча раділа, коли впізнавали знайомих персонажів і знаходила правильні відгадки.

Було багато веселощів, цікавих запитань і щирих дитячих усмішок. Наприкінці зустрічі бібліотекарки запросили майбутніх читайликів завітати до книгозбірні, де їх чекатимуть нові казкові історії.Можливо, вже зовсім скоро ці малята стануть справжніми книголюбами!

1 квітня 2025 р.

Пернаті друзі на сторінках улюблених книг


Літературно-творчі посиденьки «Пернаті друзі на сторінках улюблених книг» відбулися в межах засідання клубу «Джерельце» і були присвячені Міжнародному дню птахів. Фахівчиня бібліотеки-філії №1 для дітей, розповідаючи про цей день, наголосила на головній меті свята – приверненні уваги до проблем охорони птахів і їхнього середовища проживання, а семикласники Білоцерківська гімназія слов’янських мов-початкова школа №1 (керівник Ніна Забуга), поділилися тим, як дбайливо готували домівки для них. Перегляд відео «Вгадай птаха по голосу» додав піднесеності засіданню.


Юні краєзнавці уважно слухали спів соловейка, крики жайворонків, каркання ворони, перестуки дятла і хтось навіть спробував наслідувати, коли чули знайомі звуки. А потім – обговорювали, чому саме ці птахи так часто зʼявляються на сторінках казок та літературних творів, зокрема «Гості на мітлі» Володимира Рутківського, «Велетень» Оксани Лущевської, «Фантастичний містер Фокс» Роальда Дала, «Расмус-волоцюга» Астрід Ліндгрен, «Вінні-Пух» Алана Мілна.
Вікторина «Птахи в книжках» стала справжнім полюванням за знаннями.

Діти пригадували, як Стефа з книги Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка» рятувала птахів, а Чакалка взагалі є повноцінним героєм твору, захопливу історію про мудру сороку та її пригоди з казки Єви-Марії Чорнакец «Зачарована сорока». Книги про птахів, це завжди історії про свободу. Тож нехай у вас завжди буде час для книг, казок і птахів, які літають не лише на сторінках.