14 червня 2019 р.

ЦІЛЮЩИЙ БУКЕТ ТРІЙЦІ

В основі Зелених свят тисячі років лежали культ рослинності і магія заклинання майбутнього урожаю. З прийняттям християнства Зелені свята почали називатися ще й Трійцею, яка відзначалася на 50-й день після Пасхи і співпадала з Зеленою неділею.
На народознавчу  мозаїку в бібліотеку – філію №1 для дітей завітали вихованці літнього табору «Диволенд». Читальна зала, заклечана  зіллям, зустріла гостей  терпкими пахощами. На книжковій виставці  «СвятаТрійця єднає, надихає, береже» зібрані книги про звичаї і традиції нашого краю, культуру українців.
З розповіді бібліотекарів дітлахи дізналися , що Зелені свята – дуже давнє народне дохристиянське свято, яке символізує остаточний прихід літа. Це завершення весняного і початок літнього календарного циклу і хвилює нас так само, як і далеких прародичів.

Очільниця Білоцерківської філії Всеукраїнської мережі «Зелена планета Земної» Аліна Пастовенська, яка з радістю прийшла на народознавче дійство, принесла з собою зібрані в лісі трави: шавлію, чебрець, м’яту, мелісу, деревій, парило, розповіла про їх лікувальні властивості, наголосивши, що саме в ці дні вони мають найбільшу силу і подарувала  кожній дитині по цілющому букетику. Кожна дитина понесла з собою трави, як  символ свята Трійці, як обереги, від усього лихого.
 Природа, сягнувши в червні зеніту квітування, ніби стверджує, що життя вічне, невмируще. І кожне людське серце в унісон з природою переймається цією вірою. У ці свята ми вдовольняємо одвічну потребу людської душі - спілкуватися з живою природою. Нехай цього дня у кожній оселі буде святково й зелено, і в кожній душі - радісно й сонячно!

Немає коментарів:

Дописати коментар