31 січня 2025 р.

Щира подяка за важливу книгу!

 Дякуємо пані Наталії Суховій за подаровану бібілотеці книгу "Війна очима дітей"!


Відтепер білоцерківці мають змогу познайомитися з унікальними історіями маленьких свідків великої трагедії міста Ізюм, що на Харківщині. Коли Ізюм опинився в окупації, пані Наталія робила все можливе, щоб підтримати дітей у цей надзвичайно складний час. У книзі зібрані справжні розповіді дітей, які пережили жахи війни. Деякі з них відбувалися просто на очах у вчительки.


Ця книга – не лише свідчення про стійкість і незламність наших дітей, а й нагадування про те, через що довелося пройти українським сім’ям.
Нехай же голоси дітей будуть почуті, а їхні мрії – здійснені у мирній Україні!

30 січня 2025 р.

Крути ˗ наша слава і честь

 До Дня пам’яті Героїв Крут для дев’ятикласників Білоцерківська гімназія слов’янських мов-початкова школа №1 (класні керівники Марина Чмир, Оксана Перхайло) фахівчині бібліотеки-філії №1 провели історичну інформину «Крути ˗ наша слава і честь».

Про дії, які стали причиною битви під станцією Крути, та політику тогочасного уряду розповів історик-краєзнавець Анатолій Бондар. Його розповідь, що супроводжувалася презентацією на тему «Бій під Крутами», дала можливість побачити історичні процеси, які призвели до цього героїчного, але трагічного моменту.

Бібліотекарка Юлія Волошина зробила огляд книг, в яких висвітлені події та трагічні моменти боротьби за незалежність і жертви, на які йшли молоді люди, щоб зберегти Україну.
Хвилина мовчання стала знаковим моментом вшанування пам’яті тих, хто загинув під Крутами, а також виявом поваги до сучасних Героїв – українських захисників, які сьогодні боронять незалежність і територіальну цілісність України.

29 січня 2025 р.

Літературний сніданок "Маруся Чурай і Я"


Цьогоріч виповнюється 400 років з дня народження Марусі Чурай – легендарної української співачки та поетеси, що жила за часів Хмельниччини, в Полтаві. Її ім’я пов’язують з початком розвитку української поезії та пісні в період козацької доби.

Історія Марусі стала справжнім натхненням для багатьох українських письменників – від Григорія Квітки-Основ’яненка до Лесі Українки та Ліни Костенко. І серед цих великих імен є й наша краянка, білоцерківська письменниця і редакторка Ганна Ручай, яка керує літературною студією Білоцерківської «Просвіти».

З нагоди ювілейної дати фахівчині бібліотеки-філії №1 організували і провели для восьмикласників Білоцерківська гімназія слов’янських мов-початкова школа №1 зустріч з авторкою книги «Маруся Чурай і Я». Пані Ганна поділилася історією написання твору та захоплюючими фактами про Марусю, яка, попри всі суперечки навколо її життя, стала символом незламної української пісні. Письменниця також провела паралель між подіями в Україні 400 років тому й сьогодні наголосивши, що книгу дуже зручно використовувати як додатковий матеріал на уроках.


Бібліотекарки зробили огляд літератури «Маруся Чурай у творах письменників». Як з’ясувалося, вона є не лише символом української пісні, але й справжнім образом сили та духу українського народу. Їй приписують авторство багатьох знаменитих пісень, таких як «Ой не ходи, Грицю», «Котилися вози з гори», «За світ встали козаченьки» та багатьох інших.
Маруся Чурай – це не просто особистість із минулого, а символ, який живе й досі в наших серцях. Її пісні продовжують надихати сучасних виконавців й нагадувати про силу духу та велич української культури.



Зупинимо булінг разом!

 

Булінг – це проблема, з якою стикається багато дітей і, на жаль, його наслідки можуть зберігатися тривалий час. Вчасна розмова з дитиною може попередити негативний вплив булінгу на її самооцінку, психічне здоров’я та взаємини з оточуючими. Бесіди про цькування не завжди проходять легко, але вони є ключовим кроком до створення безпечного середовища для дитини.

Фахівчині бібліотеки завітали до четвертокласників Білоцерківська гімназія слов’янських мов-початкова школа №1 (класовод Тетяна Байбарза) та провели зустріч-обговорення «Зупинимо булінг разом!». Важливий, актуальний захід відбувся за участі юристок сектору Білоцерківського бюро правничої допомоги Юлії Ненько та Ірини Бойко. Правниці нагадали дітям про те, що таке булінг, як його розпізнати та чому важливо не мовчати про цю проблему. Пані Юлія пояснила, що законодавство України чітко передбачає цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність за цькування, а саме: в Конституції України, Кримінальному кодексі України та Кодексі України про адміністративні правопорушення містяться норми, які сприяють розумінню наслідків неправомірних дій. Також вона повідомила, що Білоцерківське бюро правничої допомоги надає безкоштовні послуги з правового захисту дітей та роздала інформаційні буклети для більш детального ознайомлення з важливими матеріалами та контактами, які можуть стати дітям та їхнім батькам в пригоді.


Окрім правового аспекту, захід мав на меті розкрити дітям тему булінгу через літературу. Бібліотекарка Анна Лініченко зробила огляд книг, які допомагають краще зрозуміти проблему булінгу, його наслідки та шляхи подолання. Зокрема, юним читачам були представлені твори, що мотивують до дружби, взаємоповаги та толерантності.
Такі заходи є важливими кроками до формування у дітей свідомого ставлення до питань безпеки, правової культури та взаємоповаги в колективі. Корисні знання, які вони отримали під час зустрічі, допоможуть краще орієнтуватися у складних життєвих ситуаціях та не залишатися осторонь, якщо вони стикаються з проблемою булінгу.

Дякуємо спікерам зустрічі за цікаву та корисну інформацію, а дітям – за активність та небайдужість!

28 січня 2025 р.

Мовознавчий калейдоскоп "Мовленнєвий етикет українців"

 Мовленнєвий етикет є невід'ємною частиною будь-якого спілкування. Відповідність ввічливим нормам спілкування вказує на культуру та повагу до співрозмовника. Вміння висловлювати подяку, просити вибачення, привітатися є важливими уміннями підтримувати гармонійні стосунки.

На засіданні розмовного клубу «Говорімо українською» мовознавчики мандрували країною Ввічливости та Ґречности, де опановували та вдосконалювали свої вміння мовленнєвого етикету.

Шляхом виконання мовленнєвих вправ навчалися висловлювати свої думки та почуття ввічливо та відповідально. Важливим аспектом було підбирання відповідних слів для вираження прохань, побажань, вибачень, запрошень та прощань.

Моволюбчики протягом заняття продемонстрували свою вмілість швидкого мислення та адаптації до різних ситуацій в повсякденному спілкуванні у музичній руханці. На засіданні з’ясували та засвоїли, що в українській мові є багато способів висловити привітність, пошану, визнання - красиво, емоційно, шанобливо! Тож, вивчаймо українську мову, читаймо і цінуймо українське!

27 січня 2025 р.

Екскурсія в бібліотеку

 Бібліотека - це більше, ніж просто полиці з книжками. Це місце, де оживають казки, відкриваються нові горизонти й народжуються великі ідеї. В цьому сьогодні переконалися четвертокласники Приватного НВК "Загальноосвітня школа І-III ступенів – дитячий садок "Міцва-613"" (БПЛ «Міцва- 613»), завітавши до книгозбірні на ознайомчу екскурсію. Це була не просто екскурсія, а справжня подорож у світ знань, фантазії та цікавих відкриттів!

Юні читачі ознайомилися з правилами користування бібліотекою та дбайливого ставлення до книги. Фахівчині книгозбірні розповіли про значення читання в житті людини та про діяльність бібліотечних клубів, де можна весело й цікаво провести дозвілля з однодумцями. 📖 🙋‍♀️🙋

Екскурсія надала можливість читайликам відчути себе частиною книжкової спільноти, адже бібліотека - це місце для мрій, знань і дружби.

26 січня 2025 р.

Пластуни в бібліотеці

В недільний день скаутська організація "Пласт" станиці Біла Церква провели чергову зустріч, яка була наповнена знаннями, патріотизмом та цінними обговореннями. Основною темою стало святкування Дня Соборності України – важливої дати, яка символізує єдність та неподільність нашої держави.


Пригадали історичні події, що стали основою цієї дати. Говорили про Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР) та Українську Народну Республіку (УНР), про їхню боротьбу за незалежність і знаменний Акт Злуки, підписаний 22 січня 1919 року.


💙💛Не менш важливим було обговорення кордонів України, її сусідніх держав і внутрішнього адміністративного поділу на області.


👦
Окрім цього, повторювали новацьку обіцянку та новацький закон, які нагадують про те, як важливо залишатися вірними своїй Батьківщині, допомагати ближнім і бути добрим пластуном у всіх життєвих обставинах.


Кожна така зустріч стає нагадуванням про те, що майбутнє України в наших руках. Ми всі разом – частина великої спільноти, яка своїми вчинками, знаннями та любов’ю до рідної землі будує сильну та єдину державу.

Юні гіди відвідали експозицію "Небесні янголи"

Сьогодні учасники дитячої студії туризму «Мандруй БЦ» відвідали меморіальну експозицію «Небесні янголи», що присвячена загиблим воїнам у російсько-українській війні.



Екскурсія стала для читайликів не лише можливістю дізнатись більше про новітню історію, але й нагадуванням про важливість цінувати мир, свободу та людську гідність. Діти з особливою цікавістю переглянули бокси з особистими речами воїнів-білоцерківців, їхні світлини, біографії та прапори бригад, де вони служили; почули зворушливі історії про Героїв, які стали символом боротьби за світле майбутнє, та віддали шану їхньому подвигу.


Саме завдяки таким зустрічам ми можемо закарбувати суворі реалії нашого сьогодення та передати наступним поколінням, аби вони теж вшановували пам'ять героїв України, що полягли у боротьбі за її незалежність.



22 січня 2025 р.

Єдина країна – щаслива дитина!

Ми всі одна сім'я,
Єдина ми родина –
У кожнім нашім "я"
Частинка України!
Друзі, вітаємо з Днем Соборності України! 
Сьогодні ми долучаємося до мистецького 
ланцюга єдності «Єдина країна – щаслива дитина!», присвяченого Дню Соборності України. Передаючи жовто-блакитне серце, символ єднання, бібліотекам Сквирської міської територіальної громади, запрошуємо долучитися до патріотичного челенджу єднання! 💛💙





21 січня 2025 р.

Похід "Бібліорюкзачка" до вихованців ЗДО №5 "Сонечко"

 

До вихованців ЗДО №5 «Сонечко»  завітав «Бібліорюкзачок» наповнений цікавими книгами, загадками та вікторинами. 

Дітлахи радо знайомилися з новинками, які їм презентувала бібліотекарка Лариса Кузьмінська, уважно слухали оповідання зі збірки "Доброкрай" та відгадували загадки і вікторини.

Малюки отримали  незабутні емоції  від гостин "Бібліорюкзачка". 



Голосні читання "Казки сонячного півострова"

 З нагоди Дня Автономної Республіки Крим у книгозбірні відбулися голосні читання "Казки сонячного півострова". Усім відомо, наскільки важливо знайомити дітей з культурними та історичними багатствами рідного краю, виховуючи в них любов до своєї землі.

Зустріч почалася з короткої розповіді про Крим – його природу, культуру та людей. Далі юні читайлики поринули у світ казок, що передають дух і традиції Сонячного півострова. Так, казка «Як з’явилося айс-дерево» розповідає про мудрість і терпіння, «Тому гори завжди мовчать» - про силу любові та спокій, «Легенда про золоту рибку» - це історія про силу доброти та віру в чудеса. Читання супроводжувалися запитаннями, які сприяли розвитку фантазії та мислення у дітей.

Голосні читання стали для книголюбчиків не лише нагодою почути цікаві казкові історії, а й можливістю відчути дух кримського півострова.



19 січня 2025 р.

Пластуни в бібліотеці

Чергова зустріч пластунів станиці Біла Церква була присвячена важливим аспектам новацького життя: новацькому закону та обіцянці. Вони формують моральні орієнтири та принципи, які допомагають юним пластунам ставати чесними, відповідальними та самостійними людьми.

☺️💙💛Продовженням теоретичної частини стало практичне заняття, де учасники мали можливість подумати, як можуть виконувати принципи новацького закону в різних життєвих ситуаціях. Наприклад, проявити турботу та чесність у стосунках з друзями, чи подбати про довкілля на практиці. 🌿☘️🍀
Командна гра «Рухи руками» допомогла розвивати командний дух та комунікацію серед дітей. 👩‍🦰
Поєднання активної гри «Мафія» та душевної розмови з чаєм і смаколиками, стало чудовим рецептом для створення гарного настрою для кожного з учасників.☕🍩🍪