29 січня 2025 р.

Літературний сніданок "Маруся Чурай і Я"


Цьогоріч виповнюється 400 років з дня народження Марусі Чурай – легендарної української співачки та поетеси, що жила за часів Хмельниччини, в Полтаві. Її ім’я пов’язують з початком розвитку української поезії та пісні в період козацької доби.

Історія Марусі стала справжнім натхненням для багатьох українських письменників – від Григорія Квітки-Основ’яненка до Лесі Українки та Ліни Костенко. І серед цих великих імен є й наша краянка, білоцерківська письменниця і редакторка Ганна Ручай, яка керує літературною студією Білоцерківської «Просвіти».

З нагоди ювілейної дати фахівчині бібліотеки-філії №1 організували і провели для восьмикласників Білоцерківська гімназія слов’янських мов-початкова школа №1 зустріч з авторкою книги «Маруся Чурай і Я». Пані Ганна поділилася історією написання твору та захоплюючими фактами про Марусю, яка, попри всі суперечки навколо її життя, стала символом незламної української пісні. Письменниця також провела паралель між подіями в Україні 400 років тому й сьогодні наголосивши, що книгу дуже зручно використовувати як додатковий матеріал на уроках.


Бібліотекарки зробили огляд літератури «Маруся Чурай у творах письменників». Як з’ясувалося, вона є не лише символом української пісні, але й справжнім образом сили та духу українського народу. Їй приписують авторство багатьох знаменитих пісень, таких як «Ой не ходи, Грицю», «Котилися вози з гори», «За світ встали козаченьки» та багатьох інших.
Маруся Чурай – це не просто особистість із минулого, а символ, який живе й досі в наших серцях. Її пісні продовжують надихати сучасних виконавців й нагадувати про силу духу та велич української культури.



Немає коментарів:

Дописати коментар