Масниця – веселе, яскраве й дуже смачне свято, коли ми проводжаємо зиму і зустрічаємо весну. У цю пору прийнято збиратися з рідними, ходити в гості й, звісно, ласувати варениками та млинцями. У межах заходу діяла книжкова виставка «Намисто українських свят», на якій були представлені видання, що розповідають про народні звичаї, традиційні обряди та символіку Масниці.
27 лютого 2025 р.
Масниця до нас іде, смаколики несе
26 лютого 2025 р.
Кримський спротив: сила духу і слова
Серед представлених видань - книги про історію кримськотатарського народу, свідчення очевидців окупації, а також твори, що надихають на боротьбу за справедливість.
Вони є нагадуванням про незламність кримського спротиву та силу правди.
25 лютого 2025 р.
День нової книги
Сьогодні, з нагоди Дня нової книги, фахівчині завітали до малят у ЗДО №28 "Горобинонька", щоб познайомити їх із чарівним світом нових історій та персонажів. Книголюбчики радо розглядали яскраву добірку видань ˗ казок, віршів та пізнавальних енциклопедій, які принесли для них бібліотекарки. Вони з цікавістю перегортали сторінки, роздивлялися ілюстрації, слухали історії. Читали уривки з книжок, залюбки відповідали на запитання вікторини «Читаємо разом – відкриваємо нове» , яку для них провела Тетяна Качанова та в ігровій формі створювали казкові сюжети.
А згодом дітлахи спробували себе в ролі героїв улюблених книг, розігруючи сценки.
На майстеркласі «Намалюй улюбленого героя» юні читачики передавали свої враження через малюнки.
На завершення провели флешмоб «Селфі з новою книгою» – тепер у кожного є фото на згадку про цей чудовий день!
Цікаву бесіду біля книжкової виставки на абонементі «Гарний настрій з новинкою» провела для користувачів Лариса Кузьмінська. Читайлики ділилися своїми враженнями про книги, обговорювали героїв, радили одне одному прочитати твори. А інтерактивна гра «Що в обкладинці?», яку провела Аня Лініченко, змусила малечу пригадати й відгадати назви книг за їхнім описом.
День нової книги вже добігає кінця. Ми вдячні всім хто завітав до бібліотеки. Запрошуємо вас приходити знову і знову, щоразу знайомитися з новими надходженнями. В книгозбірні завжди весело, душевно та пізнавально! Тож гайда до бібліотеки, радо зустрінемо вас!
24 лютого 2025 р.
Масниця до нас іде, смаколики несе!
Масниця – веселе, яскраве й дуже смачне свято, коли ми проводжаємо зиму і
зустрічаємо весну. У цю пору прийнято збиратися з рідними, ходити в гості й,
звісно, ласувати варениками та млинцями.
У межах заходу
діяла книжкова виставка «Скарбниця українських свят», на якій були представлені
видання, що розповідають про народні звичаї, традиційні обряди та символіку
Масниці.
На етносвітлицю «Масниця до нас іде, смаколики несе!» завітали гуртківці краєзнавчого клубу «Джерельце». Фахівчині книгозбірні познайомили присутніх з особливостями його святкування в різних регіонах України.
Не обійшлося й без веселих конкурсів та ігор: розділившись на дві команди – «Зима» та «Весна», діти брали участь у перетягуванні канату, конкурсі «Сніжинка з млинця», веселому змаганні «Хто швидше на мітлі», «Вареникова естафета», конкурсі малюнку «Намалюй весну» та інтерактивній грі «Розшифруй слово».
Колодій завершився частуванням: варениками, пирогами і запашним узваром. Учасники
поділилися своїми враженнями й домовилися обов’язково зустрітися на святі знову
наступного року.
Тож нехай Масниця принесе у ваш дім
тепло, радість і, звісно, багато смачненького.
23 лютого 2025 р.
Чарівний світ Лесі Українки з вихованцями ЗДО №35 "Вербиченька"
Сьогодні до нас завітали маленькі гості – вихованці ЗДО №35 "Вербиченька". Ми поринули у чарівний світ Лесі Українки, щоб відчути магію її слів.





21 лютого 2025 р.
Літературно-музична вітальня «Солов’їна, колискова, хай єднає усіх мова!»
З нагоди Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці-філії №1відбулося святкове засідання розмовного клубу "Говорімо українською", яке об’єднало усіх, хто плекає українське слово, відчуває його мелодійність і безмежну глибину.
Шестикласники Білоцерківської гімназії – початкової школи №5 (бібліотекарка Ганна Нагорна), завітавши на літературно-музичну вітальню «Солов’їна, колискова, хай єднає усіх мова!» мали змогу поринути у світ поезій, слухаючи натхненні рядки Оксани Забужко, Валентини Бондаренко, Леоніда Полтави, Надії Красоткіної що проникливо звучали у виконанні читців:Соломії Сидоренко,Єви Лаврової, Уляни Кандзюби, Величко Кіри, Фрединської Кіри. Їхнє проникливе виконання залишило яскравий слід у серцях слухачів.
Гостею свята також
була поетеса-краянка Тетяна Строкач, яка поділилася своїм творчим доробком з
користувачами, зокрема – «Рідна мова», «Що за мова кольорова?», «Абецедарій» ˗
абетковий вірш, «Вірш-тавтограма», «Каченя і жабеня».
Окрасою події стала літературна композиція «Вірш про мову» у виконанні талановитих вихованців ЦРД "Диволенд". Їхня безпосередність, щирість, емоційність не залишила нікого байдужим, викликавши захоплення та гордість за малечу.
Особливої атмосфери засіданню клубу додали виступи
бандуристок Білоцерківська школа мистецтв №6 дитячих духових оркестрів чиї пісні наповнювали залу ніжністю та
щирістю.
Мелодійно-чарівні звуки бандури, що майстерно лилися залою у виконанні Олі та Поліни Сальник, Фросі Таланчук, Божени Борисенко класу Олени Полонської додавали особливої магії, роблячи атмосферу засідання теплішою, по-справжньому казковою.
Кульмінацією свята стало зворушливе виконання пісні
"Гімн українській мові", яка звучала як символ єдності, сили та
незламного духу українців.
20 лютого 2025 р.
Небесній Сотні - шана й молитва
Нові мешканці бібліотеки - ось такі кольорові вродливчики!
«Небесній Сотні – шана й молитва»
Патріотична година «Небесній Сотні – шана й молитва», присвячена Дню Героїв Небесної Сотні, попри численні повітряні тривоги й сповіщення про замінування, відбулася. Цей захід став нагадуванням, що боротьба за майбутнє, свободу й гідність нашої держави, яку українці розпочали на Євромайдані, триває й досі.
Запрошений на зустріч до дев'ятикласників Білоцерківська гімназія №7 ім. генерал-полковника Г. Воробйова історик-краєзнавець Анатолій Бондар висвітлив причини Євромайдану та хронологію подій лютого 2014 року в Києві, зокрема, про драматичні дні боротьби, які змінили хід української історії. Його розповідь допомогла підліткам глибше зрозуміти значення Революції Гідності та її наслідки для країни.


19 лютого 2025 р.
"Тризуб – наша гордість, наша слава!" таку назву мала патріотична інформина, яку провели фахівчині для четвертокласників Білоцерківської гімназії слов’янських мов-початкової школи №1(класовод Лариса Черненко).
Читачі-учні мали змогу більше дізнатися про його історію, значення та роль у сучасному житті з огляду книжкової виставки «Наш герб – тризуб», який для них провела Аня Лініченко.
Справжнім відкриттям для слухачів стало те, що ще князь Володимир Великий карбував Тризуб на своїх монетах, а сьогодні він є на нарукавних знаках Збройних сил України. Сам символ має кілька можливих тлумачень: його пов’язують із зображенням сокола, знаком влади та навіть триєдністю світу.Інформина відбулася в форматі діалогу під час якого з’ясувалося, що здебільшого користувачі бачать його щодня – на паспортах батьків, гривнях, але не всі знали, що цей символ має давнє коріння ще з часів Київської Русі.
Користувачі долучилися до пізнавального перегляду фільмів про один із головних символів України – тризуб «Цікаві факти про Герб України» та «Легенди про тризуб». Факти з переглянутих фільмів та з голосного читання легенди Ірини Мацко «Золотий тризубець» викликали жваве обговорення.
Особливо захопила дітлахів вікторина "Що ти знаєш про Тризуб?". Вони активно відповідали на запитання, а згодом заповзято розмалювали головний символ України – тризуб, додаючи в розмальовки трішки творчості й душі, бо ж Тризуб – це не просто знак, а символ незалежності, сили та єдності нашого народу.
Завершився захід натхненним співом школяриків пісні Ярослави Хоми (SLAVIA) «Сила роду». Це стало своєрідним освідченням у любові до України!
Гордімося своєю країною, шанобливо ставмося до державної символіки та знання її історії.
11 лютого 2025 р.
Про безпеку в інтернеті
Хто знімає й виставляє свій контент,Чи ви чули про безпечний Інтернет?
Другокласники Білоцерківської гімназії-початкової школи №7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова(класовод Тетяна Коляда) сьогодні мали змогу дізнатися більше про важливі правила безпечної поведінки в Інтернеті, з нагоди Дня безпечного Інтернету, який відзначається 11 лютого і про які їм повідала фахівчиня Анна Лініченко. Прослухавши інформацію, грали в інтерактивні ігри та вчилися бути уважними до своїх онлайн-друзів.

Переглянули цікаве відео "Як бути в безпеці в Інтернеті", яке допомогло дітям зрозуміти основні правила онлайн-безпеки
З грою "Клубок" школярики наглядно побудували мережу Інтернет і зрозуміли, як усі ми пов’язані між собою.
А в грі "Відтвори емоцію смайлика" діти вчилися розпізнавати почуття одне одного. Спілкування з читачами-учнями було жвавим, корисним та цікавим!
Пам’ятаймо: безпека в Інтернеті – це наша спільна відповідальність! 








